flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Увага!!! Присяжним необхідно заповнити декларації про доходи до 1 квітня 2019 року

13 лютого 2019, 15:28

        Відповідно до чинного законодавства України передбачено, що присяжні під час виконання своїх обов’язків в суді, а саме під час залучення їх до розгляду конкретної судової справи, стають суб’єктами, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон).

       Таким чином,  на присяжних розповсюджується обов’язок у порядку і строки визначені Розділом 7 (ст.ст.45-52) вказаного Закону подати електронну декларацію.

       Якщо протягом 2018 року присяжні приймали участь у розгляді судової справи, незалежно від отримання чи не отримання виплати за виконання обов’язків у суді як присяжного, вони зобов’язані до 01 квітня 2019 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

      Якщо присяжний протягом 2018 року був увільнений від виконання обов’язків присяжного, то він також зобов’язаний до 1 квітня 2019 року подати електронну декларацію за минулий рік.

      Брусилівський  районний суд Житомирської області нагадує про необхідність подання присяжними, які приймали участь у судових засіданнях протягом 2018 року, до 1 квітня 2019 року електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.

      Для подання декларації, необхідно завчасно отримати електронно-цифровий  підпис для заповнення в подальшому Е-декларації, який можна отримати в одному з АЦСК – акредитованому центрі сертифікації ключів, перелік яких зазначений на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції та можна переглянути за посиланням https://nazk.gov.ua/do-vidoma-subyektiv-deklaruvannya

      Порушення вимог фінансового контролю, умисне недекларування або декларування недостовірної інформації є корупційними правопорушеннями, за які передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Наслідки порушення вимог фінансового контролю визначені у статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а декларування недостовірної інформації або умисне неподання декларації суб'єктом декларування - у статті 366-1 Кримінального кодексу України.

      На офіційному веб-сайті НАЗК можна ознайомитися з роз’ясненнями щодо заповнення електронних декларацій за посиланнямhttps://nazk.gov.ua/rozyasnennya-dlya-subyektiv-deklaruvannya  або переглянути навчальне відео щодо заповнення декларацій  https://nazk.gov.ua/video-0